Hubertus Wielkopolski 2022 w Jarocinie

Pierwszy Hubertus Wielkopolski, a zarazem już IV Jarociński Festiwal Kultury Łowieckiej odbył się tym razem w zrewitalizowanym parku Radolińskich w Jarocinie oraz na przyległych obok łąkach przy ul. Maratońskiej. Jest to powrót do miejsca, w którym tego typu imprezy odbywały się już dawno temu. Na wszystkich czekało ogrom atrakcji, pokazy wabienia jeleni, łucznictwa, sokolnictwa i prezentacji psów myśliwskich przez Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego. Nie zabrakło, także gotowania na polanie, czyli pokazów kulinarnych przyrządzania dziczyzny, gotowania z Ambasadą Dziczyzny połączone z degustacją dla zwiedzających oraz Dzika Kuchnia z Andrzejem Adamusem. Częścią artystyczną niewątpliwie zawładnęło widowisko słowno-muzyczne „Knieje i salony” oraz koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu zespołu Palatium & Sounds Good. Gwiazdą pierwszego dnia był Mezo.

Drugi dzień rozpoczął się paradą św. Huberta do kościoła św. Marcina w Jarocinie, gdzie odbyła się msza święta z udziałem myśliwych, leśników, sokolników, kynologów, jeźdźców, rolników i pszczelarzy.

Następnie na scenie odbył się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej sił Powietrznych z Poznania.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali m.in. gry i zabawy z animatorami, konkursy z licznymi nagrodami, dmuchańce, malowanie twarzy, a także zawody Hobby Horse. Przez dwa dni wydarzenia odbywał się jarmark produktów regionalnych

Hubertus Ogólnopolski 2021 w Tarcach

Hubertus Ogólnopolski odbył się 2 października 2021 roku w Tarcach  Lokalizacja wydarzenia nawiązywała bezpośrednio do obchodzonego w 2021 roku 100-lecia powstania w Wielkopolsce pierwszej ogólnopolskiej organizacji łowieckiej w niepodległej Polsce – Polskiego Związku Myśliwych. Dodatkowo to właśnie w Tarcach ponad 100 lat temu biło serce Powstania Wielkopolskiego, któremu przewodniczył właściciel posiadłości, w której odbędą się uroczystości, mjr. Zbigniew hr. Ostroróg-Gorzeński.

Celem imprezy była integracja społeczeństwa z myśliwymi, leśnikami i rolnikami oraz prezentacja bogatego dorobku kultury łowieckiej. Na scenie głównej przed pałacem w Tarcach odbył się koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu EFFASCINATO, widowisko słowno-muzyczne „Historia rogu muzyką pisana”, pokaz sztuki wabienia jeleni, prezentacja Stowarzyszenia Miłośników Gończego „Polski pies myśliwski”, pokaz lotu sokoła oraz koncert zespołu ,,TROMPERS de POLOGNE”. Jakub Wolski gotował w wielkim kotle gulasz myśliwski.. Na polach Tarzeckich naprzeciwko pałacu odbył się Hubertus konny – pogoń za lisem. Na zakończenie imprezy odbyły się inscenizacja laserowa „Rola myśliwych i leśników w walce o niepodległość” i koncert DIAMENTOWE SKRZYPCE Agnes Violin.

II Jarociński Festiwal Kultury Łowieckiej 2019 w Tarcach

II edycja festiwalu odbyła się 6 października 2019 roku w Tarcach, który rozpoczął się mszą polową. Na gości czekało wiele atrakcji takich jak pokaz laserowy z inscenizacją o łowiectwie, degustacja burgerów z dziczyzny, soljanki, wystawa aut terenowych, mody myśliwskiej. Na scenie zaprezentowano kulturę łowiecką międzynarodowych grup myśliwych z Austrii, Węgier, Białorusi oraz Finlandii. Przecudowną aurę stworzył pokaz dian w strojach historycznych połączony z prezentacją 25 pułku Ułanów Wielkopolskich, a także występ wabiarzy jeleni w wykonaniu mistrza Europy sygnalistów myśliwskich T. Malińskiego. Nie zabrakło również kiermaszu wystawców branży myśliwskiej jak i przetworów regionalnych i rękodzieł..

I Jarociński Festiwal Kultury Łowieckiej 2018 w Tarcach

27 października 2018 roku w Tarcach odbył się I Festiwal. Przestrzeń parkową przy pałacu wypełniły stoiska z produktami regionalnymi i rękodziełami oraz stoiska edukacyjne, w których można było dowiedzieć się więcej o myśliwskich tradycjach i kulturze. Zaprezentowana została imponująca kolekcja zbieraczy zrzutów. Tu i ówdzie kuszono pysznymi specjałami z dziczyzny, największym zainteresowaniem cieszył się pokaz kulinarny w wykonaniu znanego kucharza Karola Okrasy, który przygotował wybitne dania zainspirowane dziczyzną. O elementy historyczno-niepodległościowe zadbały: jarocińska biblioteka oraz grupa rekonstruktorów Powstania Wielkopolskiego. Wspaniały piknikowy nastrój wprowadziło pieczenie nad ogniskiem kiełbasek z dziczyzny. Nastroju dodał również konkurencja zawodów drwali oraz konkurs budowy zwyżek. Swoimi pasjami z odwiedzającymi dzielili się również wabiarze jeleni, łucznicy, sokolnicy i kynolodzy